מיין לפי אנשים

צרו קשר

החוג ללימודים ספרדיים ולטינו-אמריקניים
הפקולטה למדעי הרוח
האוניברסיטה העברית, הר הצופים
ירושלים, מיקוד 9190501

ראשת החוג וראשת ההדגש הספרותי: פרופ' רות פיין ruth.fine@mail.huji.ac.il
ראשת ההדגש ההיסטורי: ד"ר קלאודיה קדר claudia.kedar@mail.huji.ac.il

ראשת ההדגש הלשוני-בלשני: ד"ר אלדינה קינטנה aldina.quintana@mail.huji.ac.il
יועצי המדור לתלמידי תואר ראשון: ד"ר קלאודיה קדר ומר איתי ברוך etbaruj@gmail.com

מזכירת המדור: גב' אדוה כהן 
בניין מדעי הרוח, חדר 4505
טל' 02-5883616; advac@savion.huji.ac.il

 

פרופ' רות פיין

RF
ראשת החוג ללימודים ספרדיים ולטינו-אמריקניים
ראשת ההדגש הספרותי
יועצת לתואר מוסמך ולדוקטורט (תחום ספרותי)
חדר: 6606 (מדעי הרוח), שעת קבלה: יום ד' 14.00-16.00
02-5883830

תחומי מחקר: ספרות תור הזהב הספרדית, הספרות של המומרים לאחר 1492, סמיוטיקה ותורת הספרות, יצירתו של סרוונטס, הספרות הלטינו-אמריקנית של המאות 20 ו-21, יצירתו של חורחה לואיס בורחס

רות פיין היא פרופסור מן המניין וראשת החוג ללימודים ספרדיים ולטינו-אמריקניים. היא מתמחה בתורת הספרות, בסיפורת תור הזהב הספרדי (בדגש על יצירתו של סרוונטס), בספרות של המומרים האיבריים ובספרות של אמריקה הלטינית בת זמננו. בתחומים אלה פיין פרסמה ספרים ומאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ביניהם

La desautomatización en literatura. Su ejemplificación en El Aleph de J. L. Borges (Hispamérica 2000); Una lectura semiótico narratológica del Quijote (Iberoamericana/Vervuert 2006); Cervantes y las religiones (eds. R. Fine and S. López Navia, Iberoamericana/Vervuert, 2008); La fe en el universo literario de Jorge Luis Borges (eds. R. Fine and D. Blaustein, Van Leer Institute and Hildesheim – Zürich – New York: Georg Olms Verlag, TKKL, 2012); Lo converso: orden imaginario y realidad en la cultura española (siglos XIV-XVII) (eds. R. Fine, M. Guillemont and J. D. Vila, Iberoamericana/Vervuert, 2013); Recreaciones bíblicas cervantinas (Biblioteca Áurea, Iberoamericana/Vervuert, 2014).

            היא מייסדת ונשיאה של אגודת ההיספניסטים בישראל, חברה בוועד המנהל של ה-AISO (האיגוד הבינלאומי של תור הזהב) וסגנית נשיא ה-AIH (האיגוד הבינלאומי של ההיספניסטים) ושל האגודה הבינלאומית של הסרוונטיסטים.

            ב-2013 מלך ספרד העניק לה תואר כבוד (La Orden del Mérito Civil)  על קידום הספרות והתרבות הספרדית. ב-2016 הוענקה לה חברות באקדמיה הספרדית המלכותית (Real Academia Española).