מיין לפי אנשים

צרו קשר

החוג ללימודים ספרדיים ולטינו-אמריקניים
הפקולטה למדעי הרוח
האוניברסיטה העברית, הר הצופים
ירושלים, מיקוד 9190501

ראשת החוג וראשת ההדגש הספרותי: פרופ' רות פיין ruth.fine@mail.huji.ac.il

ראשת ההדגש ההיסטורי: ד"ר קלאודיה קדר claudia.kedar@mail.huji.ac.il

ראשת ההדגש הלשוני-בלשני: ד"ר אלדינה קינטנה aldina.quintana@mail.huji.ac.il

יועץ המדור לתלמידי תואר ראשון: מר איתי ברוך etbaruj@gmail.com

מזכירת המדור: גב' אדוה כהן 
בניין מדעי הרוח, חדר 4505
טל' 02-5883616; advac@savion.huji.ac.il

 

פרופ' רות פיין

RF
ראשת החוג ללימודים ספרדיים ולטינו-אמריקניים
ראשת ההדגש הספרותי
יועצת לתואר מוסמך ולדוקטורט (תחום ספרותי)
חדר: 6606 (מדעי הרוח), שעת קבלה: יום ד' 14.00-16.00
02-5883830
שעות קבלה: בתיאום מראש

רות פיין היא פרופסור מן המניין וראשת החוג ללימודים ספרדיים ולטינו-אמריקניים. היא מתמחה בתורת הספרות, בסיפורת תור הזהב הספרדי (בדגש על יצירתו של סרוונטס), בספרות של המומרים האיבריים ובספרות של אמריקה הלטינית בת זמננו. תחומי מחקרה כוללים: ספרות תור הזהב הספרדית, הספרות של המומרים לאחר 1492, סמיוטיקה ותורת הספרות, יצירתו של סרוונטס, הספרות הלטינו-אמריקנית של המאות 20 ו-21, יצירתו של חורחה לואיס בורחס

בתחומים אלה פיין פרסמה ספרים ומאמרים רבים בכתבי עת מדעיים, ביניהם:

La desautomatización en literatura. Su ejemplificación en El Aleph de J. L. Borges (Hispamérica 2000); Una lectura semiótico narratológica del Quijote (Iberoamericana/Vervuert 2006); Cervantes y las religiones (eds. R. Fine and S. López Navia, Iberoamericana/Vervuert, 2008); La fe en el universo literario de Jorge Luis Borges (eds. R. Fine and D. Blaustein, Van Leer Institute and Hildesheim – Zürich – New York: Georg Olms Verlag, TKKL, 2012); Lo converso: orden imaginario y realidad en la cultura española (siglos XIV-XVII) (eds. R. Fine, M. Guillemont and J. D. Vila, Iberoamericana/Vervuert, 2013); Recreaciones bíblicas cervantinas (Biblioteca Áurea, Iberoamericana/Vervuert, 2014).

            היא מייסדת ונשיאה של אגודת ההיספניסטים בישראל, חברה בוועד המנהל של ה-AISO (האיגוד הבינלאומי של תור הזהב) וסגנית נשיא ה-AIH (האיגוד הבינלאומי של ההיספניסטים) ושל האגודה הבינלאומית של הסרוונטיסטים.

            ב-2013 מלך ספרד העניק לה תואר כבוד (La Orden del Mérito Civil)  על קידום הספרות והתרבות הספרדית. ב-2016 הוענקה לה חברות באקדמיה הספרדית המלכותית (Real Academia Española).