מיין לפי אנשים

צרו קשר

החוג ללימודי ספרד, פורטוגל ואמריקה הלטינית
הפקולטה למדעי הרוח
האוניברסיטה העברית, הר הצופים
ירושלים, מיקוד 9190501

ראשת החוג וראשת ההדגש הספרותי: פרופ' רות פיין ruth.fine@mail.huji.ac.il

ראשת ההדגש ההיסטורי: ד"ר קלאודיה קדר claudia.kedar@mail.huji.ac.il

ראשת ההדגש הלשוני-בלשני: פרופ' אלדינה קינטנה aldina.quintana@mail.huji.ac.il

יועץ המדור לתלמידי תואר ראשון: מר איתי ברוך itay.baruj@mail.huji.ac.il

מזכירת המדור: גב' אדוה כהן 
בניין מדעי הרוח, חדר 4505
טל' 02-5883616; advac@savion.huji.ac.il

 

תלמידי מחקר

יהונתן נאה

יהונתן נאה

שעות קבלה: בתיאום מראש

מלמד ספרדית מזה מספר שנים ביחידה ללימודי שפות. בוגר תואר ראשון ושני בחוג ללימודים רומאניים ולאטינו-אמריקניים באוניברסיטה העברית, וכעת חבר בתוכנית לדוקטורנטים מצטיינים של בית ספר מנדל ללימודים מתקדמים במדעי הרוח. עבודת הדוקטור שלו עוסקת ביצירתו של סרוואנטס, בה הוא בוחן את הקשר בין המרות דת בכפייה, מצבי שבי, והיבטים שונים של טרנספורמציות כפי שהן באות לידי ביטוי בספרות תור הזהב בספרד (במאות ה-16 וה-17).

קרא עוד
למד בתכניות לחילופי סטודנטים שנתיים וחצי במחלקות לשפה וספרות ספרדית באוניברסיטאות שונות בחו"ל: בסלמנקה (ספרד), בגטינגן (גרמניה), ובגרנדה (ספרד). מעיד שהשהות בחו"ל, ובמיוחד בספרד, תרמה באופן משמעותי להתמקצעות בשפה הספרדית.

יהונתן מספר על עצמו:
כחוקר ספרות אני מאמין בכוחה של הכתיבה ליצור עולמות אפשריים. באופן דומה, אני מאמין שרכישת שפה חדשה מעניקה לנו מפתח לגילוי בלתי אמצעי של עולמות חדשים ומרתקים –מספרות וקולנוע ועד לעולם האקדמי ולשוק העבודה בשפה הספרדית. יותר מזה, שפה חדשה מרחיבה את גבולות התודעה של הלומד, שעם הזמן לומד לחשוב ולהביע את עצמו באמצעות "מערכת הפעלה" נוספת. ההיבט המתגמל ביותר כמורה לספרדית הוא להיות עד לנס הזה, ולראות כיצד הספרדית הופכת להיות טבעית ואורגנית עבור התלמידים.

"Ahora digo, dijo a esta sazón don Quijote, que el que lee mucho y anda mucho ve mucho y sabe mucho." (don Quijote, II, XXV)

קראו פחות
Ofek Kehila

אופק קהילה

חדר 248 (מנדל סכוליון)

תחומי מחקר: ספרות תור הזהב הספרדי, סמיוטיקה ותורת הסיפורת, יצירתו של סרוונטס, הספרות הלטינו אמריקאית של המאות ה-20 ו-21, יצירתו של ריינלדו ארנס, כתיבה-מחדש, אמפתיה בספרות.

קרא עוד

אופק קהילה הוא תלמיד דוקטור בחוג ללימודים ספרדיים ולטינו אמריקאים באוניברסיטה העברית. הוא מלגאי הנשיא, מלגאי סכוליון וחבר בתוכנית לדוקטורנטים מצטיינים של בית ספר מנדל ובקבוצת המחקר "אני הוא- אמפתיה בחברה, בהיסטוריה ובתרבות" הפועלת במרכז מנדל-סכוליון. עבודת הדוקטור שלו, בהנחיית פרופ' רות פיין, עוסקת בכתיבה-מחדש בספרות תוך התמקדות ביצירותיו של הסופר הקובני ריינלדו ארנס.

 

קראו פחות